Jízda s obytným přívěsem vyžaduje značnou dávku zručnosti a tu nelze získat ani v autoškole, která poskytuje pouze základní výcvik při zřizování řidičského oprávnění B96. Odhoďte falešné sebevědomí a raději před jízdou v hustém provozu a před dalekou cestou za hranice nejprve důkladně procvičte řízení vozidla s přívěsem na odlehlém místě, kde si vyzkoušíte jízdní vlastnosti při simulaci různých situací, jako je couvání, parkování, jízda v zatáčkách, předjíždění atd.
Nepodceňujte důkladnou kontrolu technického vybavení celé soupravy včetně tažného zařízení a před odjezdem proveďte soupisku všech potřebných věcí. Kontrolu i samotný seznam se nevyplácí zanedbávat a je vhodné toto provádět v předstihu, minimálně týdenním. Při zběžné kontrole se totiž často přichází na určité nedostatky, na jejichž odstranění musí být dostatek času.
Spěchat se nevyplácí, zvláště v takové situaci, kdy máte zodpovědnost nejen za sebe, ale i za své spolupasažéry. Rozhodně se vyhněte dlouhým jízdám na jeden zátah, cestu si rozložte předem na kratší úseky po zhruba 200 kilometrech a pravidelně odpočívejte. Ideální je připravit si předběžný itinerář a zasvětit do něj i posádku a určit navigátora, který bude sledovat dálniční odpočívadla, čerpací stanice a vhodná místa pro nákup potravin a pro případné stravování.
Mnoho řidičů zapomíná na zajištění nákladu v přívěsu, ten musí být přikurtován a umístěn co nejblíže k zemi kvůli snížení těžiště. Lehčí a snadno pohyblivé předměty, např. toaletní potřeby nebo nádobí zabalte do textilií, aby za jízdy nedrnčely a nebyly důvodem ke zbytečné nervozitě.