ZkuÅ¡enà rybáři, kterým nestaÄà ulovit si obÄas jen tak nÄ›jakou „mÅ™enku“, vám potvrdÃ, jaké obrovské výhody pÅ™inášà kvalitnà vybavenÃ. A nenà to jen o prutu, ale důležité jsou naprosto vÅ¡echny souÄásti. Pro lov velkých ryb, kterými jsou v naÅ¡ich vodách napÅ™Ãklad sumci, je výborným pomocnÃkem multiplikátor.
· Jedná se o speciálnà http://www.skolaroos.cz/ druh navijáku, který spolehlivě udržà i velmi těžkou nástrahu.
· Rybáři, kteřà lovà ve vodách slaných, tento druh navijáku využÃvajà už naprosto běžnÄ›.
Do naÅ¡ich konÄin se tyto technické vychytávky dostaly ze severu Evropy a z Ameriky. Pokud bychom se zaměřili na konstrukÄnà provedenÃ, pak bychom zjistili, že jsou multiplikátory mnohem jednoduÅ¡eji Å™eÅ¡eny nežli klasické smekacà navijáky. NavÃc se na nÄ› dá natoÄit mnohem vÄ›tÅ¡Ã množstvà vlasce, tudÞ nenà lovec omezován ani vzdálenostà od koÅ™isti.
o Jestliže se chystáte na opravdu velkou rybu, pak urÄitÄ› ocenÃte možnost navinout mÃsto vlasce pletenou šňůru.
S elektrickým pohonem to bude snadné
To, že má váš kolega – rybář tento druh navijáku, poznáte velice snadno. Na prutu je totiž namontován z hornà strany a osa cÃvky je k samotnému prutu kolmo. Běžný naviják je instalovaný podél. Je to velice výhodné právÄ› u pletených šňůr, které majà jednu nectnost – Äasto se v absolutnÄ› nevhodný okamžik zaÄnou nesmyslnÄ› kroutit. Velký multiplikátor má také ovÅ¡em jednu nevýhodu. Klasické nahazovánà může být s nÃm problematické. U menÅ¡Ãch modelů tento nedostatek odpadá.
· Výrobci rybářských potÅ™eb vÅ¡ak Å¡li jeÅ¡tÄ› o kousek dál ve snaze ulehÄit svým zákaznÃkům boj s jejich Moby Dickem.
· MÃsto mechanicky (vlastnÃmi silami) pohánÄ›ného multiplikátoru si mohou poÅ™Ãdit takový, který má elektrický pohon.
· MyslÃte, že to už je naprosto zbyteÄný pÅ™epych?
· Ve chvÃli, kdy ten životnà úlovek zabere, budete blahoÅ™eÄit jejich skvÄ›lému nápadu.